Psycholog dla najmłodszych

Przedszkole z językiem angielskim w Kielcach to miejsce, które wspiera rozwój dzieci na każdej płaszczyźnie. Zwracamy dużą uwagę na to, aby posiłki dla dzieci były zdrowe, aby mogły się uczyć nowego języka i rozwijać. Jednak poza tymi aspektami dbamy również o psychikę dzieci, dlatego współpracujemy z dyplomowanym i doświadczonym psychologiem.

Ten specjalista ma świetne podejście do dzieci i umiejętnie wykorzystuje swoją wiedzę do wspierania dzieci w ich psychicznym rozwoju. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do przedszkole, aby zapoznać się z naszą kadrą w tym również z psychologiem.

Dlaczego jest to dla nas ważne?

Współpraca dzieci z psychologiem ma niezwykle duże znaczenie. Jego głównym zadaniem jest obserwacja dzieci i zrozumienie ich problemów. Dzięki temu psycholog skuteczniej wspiera rozwój dzieci oraz budowanie relacji między innymi dziećmi, oraz nauczycielami przedszkola.

Przedszkole w Kielcach

Niejednokrotnie jego praca może pomóc w dostrzeżeniu poważniejszych problemów, na które warto zwrócić uwagę. Psycholog rozwija inteligencję oraz dojrzałość emocjonalną u dzieci, aby mogły poradzić sobie w życiu w przestrzeni publicznej, zarówno z rówieśnikami, jak i dorosłymi.

Czym dokładnie zajmuje się psycholog?

Wraz z rozpoczęciem nowego roku lub dołączenia nowych dzieci do grupy, psycholog organizuje zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych. W ten sposób zmniejsza się lęk i obawa przed nowym miejscem i ludźmi.

Ten specjalista współpracuje również z rodzicami. Jeżeli mają Państwo podejrzenia, że dziecko może mieć problemu, o których nie chce mówić, psycholog z pewnością nie będzie obojętny. Jego zadaniem jest praca grupowa z dziećmi, ale również indywidualnie w różnych przypadkach.