Czy warto wierzyć w pogłoski o nauce języków przez dzieci?

Wokół nauki języków obcych przez dzieci wyrosło mnóstwo mitów. Jednym z nich, jest teza: "dzieci nie mogą się uczyć języków obcych, to zbyt wczesny czas". Zapewne niejednokrotnie da się to usłyszeć, kiedy rodzice dzielą się pomysłem o zapisaniu dziecka na naukę np. języka angielskiego.

Jeżeli nie są Państwo pewni, czy to dobry wybór, to zapoznajcie się z naszymi informacjami, które przygotowaliśmy!

Czy dzieci mogą uczyć się języków obcych?

Zdecydowanie najmłodsi mogą rozpocząć naukę języków. Dzieci posiadają elastyczność aparatu mowy, a to oznacza, że łatwo przyswajają nowe słowa i dźwięki. Prowadząc już od jedenastu lat przedszkole z językiem angielskim w Kielcach, wypracowaliśmy skuteczne i przyjemne dla dzieci metody do nauki.

Przedszkole z językiem angielskim

Kładziemy duży nacisk na naukę dostosowaną do umiejętności i możliwości dzieci. Nie stawiamy wygórowanych oczekiwań i zadań, z którymi dzieci nie byłyby w stanie sobie poradzić. Tak samo pracujemy podczas zajęć dodatkowych dla dzieci. Naszym celem jest pokazanie, że można poszerzać horyzonty i uczyć się języka przy pomocy zabawy m.in.

• Piosenek,
  • Rymowanek,
  • Wierszy.

Jakie metody wykorzystujemy?

W przedszkolu z językiem angielskim w Kielcach wykorzystuje sprawdzone sposoby na naukę, są to między innymi:

• Hocus - Lotus to opowiadanie historii, bajki, opowiadania wraz z widoczną gestykulacją oraz gestami teatralnymi. Zadaniem dzieci jest powtarzanie kroków nauczyciela.
  • Flashcards - dzieci przy pomocy zabaw ruchowych, wierszyków uczą się podstawowych i najbardziej przydatnych słówek z języka angielskiego.