Jak uzyskać dofinansowanie do przedszkola? Koszty przedszkola prywatnego

Jednym z najczęściej zadawanych pytań w kontekście wybierania przedszkola jest pytanie o ceny w przedszkolu. Jeśli i Ty zastanawiasz się, ile kosztuje przedszkole i jak uzyskać wsparcie finansowe, dzięki któremu będziesz mógł posłać malucha do wybranej placówki, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Ile kosztuje przedszkole? Za co trzeba zapłacić?

Ponieważ jesteśmy placówką niepubliczną, postaramy się odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje przedszkole prywatne. Koszt przedszkola niepublicznego zależy od kilku czynników, wśród których warto wymienić:

• wysokość wpisowego,
  • koszty wyżywienia,
  • wielkość czesnego,
  • lokalizacji przedszkola,
  • rodzaju zajęć dodatkowych.

Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym kryteriom. Wpisowe to kwota, którą płacisz, zapisując dziecko do przedszkola prywatnego w Kielcach. Jest to opłata jednorazowa. Z kolei czesne obejmuje opłaty cykliczne za zajęcia, które reguluje się przelewem co miesiąc, np. na początku każdego miesiąca. Za wyżywienie dzieci w naszym przedszkolu rodzice również płacą co miesiąc.

dofinansowanie do przeszkola

Wpisowe i czesne są ustalane przez właściciela danej placówki. Wielkość czesnego nierzadko zależy od zajęć dodatkowych, które oferuje placówka. Mogą to być np. muzyka, sztuka czy robotyka. Rodzaj, a także kwalifikacje osób prowadzących zajęcia dodatkowe w niepublicznym przedszkolu w Kielcach będą decydować nie tylko o atrakcyjności oferty, ale też o wysokości opłat.

Wreszcie lokalizacja danej placówki określa, ile kosztuje życie w tej okolicy i jakich cen można się spodziewać. Często przedszkola prywatne w dużych miastach mają znacznie wyższe ceny za usługi edukacyjne niż placówki w mniejszych ośrodkach.

Jak rodzice mogą otrzymać wsparcie?

Rodzice przedszkolaka mogą ubiegać się o dofinansowanie jego pobytu w przedszkolu. Mogą np. złożyć wniosek w urzędzie gminy, na której terenie działa dane przedszkole. Ponadto placówki publiczne mogą na prośbę rodziców zwolnić dziecko ze wszystkich lub z niektórych opłat. O taką pomoc mogą starać się:

• rodziny wielodzietne,
  • rodzice wychowujący dziecko niepełnosprawne,
  • rodzice pozostający w trudnej sytuacji finansowej.

Nasze przedszkole prywatne w Kielcach również jest otwarte na potrzeby uboższych dzieci. Rozmawiamy z rodzicami i wsłuchujemy się w ich potrzeby. Jeśli sytuacja tego wymaga, negocjujemy nasze ceny, by każdy maluch miał otwartą drogę do kreatywnej zabawy i nowych doświadczeń niezależnie od statusu materialnego.