Nauka i świetna zabawa

Ciekawe metody wspierania rozwoju dzieci

W naszym przedszkolu w Kielcach staramy się wykorzystywać ciekawe i innowacyjne metody, aby rozwój dziecka mógł być prawidłowy i bezpieczny. Jednym ze sposobów jest kinezjologia edukacyjna. Dowiedz się o niej więcej i sprawdź, dlaczego postanowiliśmy wykorzystywać ją w naszym przedszkolu!

Czym jest kinezjologia edukacyjna?

Słowo "kinezjologia" pochodzi od połączenia dwóch greckich słów: kinesis, które oznacza ruch, oraz logos oznaczające naukę. To połączenie oznacza, że za pomocą ruchu i ćwiczeń fizycznych można wesprzeć dziecko w przyswajaniu nowych informacji  oraz zapobieganiu dysleksji.

Angielski przedszkole Kiecle

Co musisz wiedzieć o kinezjologii edukacyjnej?

Kinezjologia edukacyjna jest również często nazywana gimnastyką mózgu. Jej zadaniem jest przywrócenie zablokowanych połączeń nerwowych oraz ich nowe wypracowanie nowych. Jest to niezwykle ważne podczas nauki oraz współpracy z dziećmi, ponieważ to połączenia nerwowe odpowiadają za impulsy, które przedostają się do kory mózgowej.

Ten proces pozwala na prawidłowe uczenie się przez dzieci, dlatego tak chętnie wykorzystujemy tę metodę w naszym przedszkolu.

Czy to bezpieczne?

Zdecydowanie kinezjologię edukacyjną można określić jako nieinwazyjną metodę w procesie wychowania dzieci.  Jest ona wykorzystywana już od ponad 30 lat, a co najważniejsze została zatwierdzona przez Centrum Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej MEN poprzez włączenie tej metody do programu szkolenia pedagogów, rodziców i nauczycieli.

Przed zapisaniem dziecka do przedszkola

Poznaj naszych pedagogów

Zabawa, nauka, wsparcie i szczęście!

Copyright 2022