Zbilansowane posiłki dla najmłodszych!

Właściwe żywienie ma niezwykle duży wpływ na prawidłowy rozwój i zdrowie dzieci. Dlatego w nasze przedszkole jest wyposażone we własną kuchnię, oraz kucharzy, którzy umiejętnie komponują zbilansowane i pełnowartościowe posiłki.

Podczas zapisywania dziecka do naszego przedszkola, prosimy o przekazanie nam informacji na temat alergii lub diety dziecka. Tworzymy nasz jadłospis w taki sposób, aby pożywienie było bezpieczne dla każdego dziecka.

Jak wygląda podstawowy jadłospis w przedszkolu?

Przykładowy i podstawowy jadłospis w naszym przedszkolu składa się z pięciu dań w ciągu całego dnia. Składają się na to:

• Śniadanie,
  • Drugie śniadanie,
  • Obiad,
  • Pierwszy podwieczorek,
  • Drugi podwieczorek.

Jadłospis w przedszkolu

Pierwszy posiłek w przedszkolu to między innymi: płatki z mlekiem, kanapki z wędliną, serem, warzywami, jajecznice i parówki.

Drugie śniadania oraz obiady to między innymi: zupy pomidorowe, ogórkowe itp., dania mięsne lub wegetariańskie, sałatki oraz surówki.

Natomiast na podwieczorki składają się: warzywa, jogurty naturalne, owoce, budyń, kisiel, oraz kanapki z różnymi rodzajami wędlin i serów.

Nie tylko posiłki!

Nasza kadra zdaje sobie sprawę, że na zdrowie dzieci mają wpływ nie tylko same posiłki, ale również nauka zachowania przy stole i chętne sięganie po zdrowe przekąski przez najmłodszych.

W naszym przedszkolu dzieci są zachęcane do jedzenia. Dbamy o to, aby zjadały one właściwą porcję jedzenia, by nie były głodne, ani przejedzone.

Stawiamy na zbilansowaną dietę i jakość żywienia w naszym przedszkolu.